Fenerbahçe

HAYAT SARI LACİVERT GÜZEL

Sertaç Komsuoğlu‘nun kaleminden...

Sarı Lacivert Derneği olarak 2017 yılında ‘Daha aktif Sarı Lacivert’ felsefemiz doğrultusunda Fenerbahçe için çalışmaya, emek harcamaya devam ettik. 

Sarı Lacivert 2017’de 20 yaşına girdi. 20  yıl zarfında Sarı Lacivert Derneği’nin bu noktalara ulaşmasında katkısı olan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum.

2017 yılı Sarı Lacivert Ailesi olarak hareketli bir yıl oldu.

Neler mi yaptık 2017’de?

 

Genel Kurulumuz

Şubat ayında Derneğimizin Olağanüstü Genel Kurulu’nu gerçekleştirdik. Oldukça yüksek bir katılımın gerçekleştiği Genel Kurul’da, Derneğimizin Tüzük Tadilatı yapıldı, yönetimimizin geçmiş dönem faaliyetleri ve mali bilançosu ibra edildi. Genel Kurul’da ayrıca Dernek Başkanlığı, Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu, Denetim Kurulu ve Sicil Kurulu üyeliklerine ilişkin seçim gerçekleştirildi. 

 

Sarı Lacivert Rüyamız

Yıllardır büyük rüyamız olan dernek binamızı bitirdik. Açılışını yapmak için artık gün saydığımız lokalimizde Ocak ayı içinde ilk Yönetim Kurulu toplantımızı gerçekleştireceğiz. Bildiğiniz gibi Derneğimiz Haziran ayından bu yana, geçici olarak yeni dernek binamızın ek ünitesinde hizmet vermeye devam ediyor.

 

Üye sayımız artıyor

‘Fenerbahçe Kongre Üyesi’ üye sayımız 2017 yılında da artmaya devam etti. Hedefimiz 2018 yılında ‘Fenerbahçe Kongre Üyesi’ üyemizi bin isme ulaştırmak. Bunu da başaracağız.

 

Fenerbahçe sevgisini yaymaya devam

2017 yılında Fenerbahçe sevgisini ülkemizin her noktasına yayma felsefemiz doğrultusunda, Muş Hasköy Alparslan İlkokulu ve Kastamonu Seydiler Yatılı Bölge Ortaokulu’nda çocuklarımızla buluştuk. ‘Hayat Çocuklarımızla Güzel, Hayat Sarı Lacivert Güzel’ anlayışıyla önümüzdeki dönemde benzer etkinliklerimizi arttırarak sürdüreceğiz.

 

FB TV’nin yeni stüdyolarını gezdik

Nisan ayında Yönetim Kurulu üyelerimizle birlikte Kulübümüzü ziyaret ederek Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’la bir araya geldik. Bu ziyarette Başkanımıza, Dernek çalışmaları hakkında bilgiler verdik. Başkan Yıldırım ve Asbaşkan Önder Fırat ile birlikte Fenerbahçe TV, Fenerbahçe Dergisi, Radyo Fenerbahçe, Fenerium Mağazası ve stadımızı gezdik. 

 

Aykut Kocaman’a tam destek

Yeni sezon öncesi, Yönetim Kurulu Üyelerimizle birlikte Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman’la yemekte bir araya geldik. Son derece güzel ve samimi bir ortamda gerçekleşen yemekte Derneğimizin Fenerbahçe Futbol Takımına ve Hocamıza olan güvenini dile getirdik, tam destek verdiğimizi belirttik ve başarı dileklerimizi ilettik. Ayrıca bu desteğimizi gazete ilanlarıyla tüm kamuoyuna gösterdik.

 

Müzemize kurşunlanan otobüsümüzün dev maketini hediye ettik

Dernek olarak, Fenerbahçe otobüsüne yapılan hain saldırıyı unutturmamak düşüncesiyle, kulübümüze otobüsün dev bir maketini hediye ettik. Derneğimizin tasarımı olan ‘kurşun geçirmez forma’ görseliyle giydirilen otobüs maketi, Fenerbahçe müzesindeki yerini aldı.

 

Ve tabii ki 29 Ekim

Cumhuriyetimiz’in kuruluşunun 94. Yılı kutlamaları çerçevesinde, Bağdat Caddesi’nde buluştuk. Türk Bayraklarımız ve bugüne özel hazırladığımız Sarı Lacivert tişörtlerimizle üyelerimizle buluştuk.

 

Kıbrıs’ta Şampiyonluk Kutlaması

Basketbolda Euroleage Finallerinin tüm dünya genelinde meydanlarda seyredilmesi kampanyasına katkı sağlayarak Girne Limanı’nda başarılı bir organizasyona imza attık. KKTC’de yaşayan çok sayıda basketbolsever Girne Limanı’nda buluşarak maçı dev ekrandan seyretti.

 

‘Hayat sarı lacivert güzel’

Ve bu yolda ‘Daha aktif Sarı Lacivert’ felsefemizle bu yıl da, gelecek yıl da, ondan sonraki yıl da, ömrümüz boyunca Fenerbahçe sevgisiyle, hiç bir beklentimiz olmadan, Fenerbahçemize hizmet etmeye edeceğiz. 

Bu vesileyle 2018 yılının ülkemiz, vatanımız, milletimiz, spor camiası ve tabii ki Fenerbahçemiz için mutlu ve huzurlu bir yıl olmasını diliyorum.