DAHA GÜÇLÜ DAHA DİNAMİK DAHA AKTİF

Loran Vayloyan yazdı...

 Daha aktif ve daha güçlü Sarı Lacivert, sadece Fenerbahçemize daha çok hizmet, Fenerbahçemiz’in geleceği için daha fazla fikir, daha fazla proje üretimi, daha fazla katkı demektir.

20 Mart 1997’de ilk temelleri atılan, 14 Kasım’da kuruluşu için resmi startı verilen SARI LACİVERT Derneğimizin 20. yılını hep birlikte yaşıyoruz. Ülkemiz şartlarında son derece uzun sayılabilecek bir geçmişe sahip Derneğimiz, bu süre içinde kimi zaman çok hareketli, kimi zaman kendi kabuğuna çekilmiş, bir takım ayrılıkların yaşandığı dönemlerden geçerek ama her zaman Fenerbahçeli üst kimliğini her şeyin önüne koyarak bugünlere kadar geldi. 

Kuruluşumuzda benimsediğimiz;

“Sarı Lacivert Derneği’nin amacı Fenerbahçe Spor Kulübüne karşılık beklemeden hizmet vermek, Kulübü şahsi menfaatlerinin üzerinde tutarak gerek Türkiye’de gerekse uluslararası platformda daha iyi yerlere getirmek için çalışmak ve bunun için gerekli birlik, beraberlik ve dayanışmayı sağlamaktır. Dernek bu çalışmaları yaparken Kulüp yönetimi ile ilgili seçimler esnasında oluşan seçim kulislerinden uzak duracak ve seçimlerle ilgili bağlayıcı kararlar almadan, Fenerbahçe Spor Kulübü için faydalı işler yapacaktır” temel felsefemiz doğrultusunda, eğrisiyle doğrusuyla 20. yılımıza geldik. Kurucu üyelerimiz, ilk başkanımız Hulusi Belgü ve bugüne kadar görev yapan tüm başkan ve yönetim kurulu üyelerine tek tek teşekkürlerimizi sunarak bambaşka bir heyecanla yeni bir döneme başlıyoruz. 

2016 Nisan ayında yapılan Olağan Genel Kurulumuz ile birlikte ortaya koyduğumuz “Daha Aktif Sarı Lacivert” sloganı ile birlikte bir seneye yakın sürede bu slogana yakışan bir şekilde büyümeye, bir arada olup Fenerbahçemiz’e hizmet etmeye devam ettik. 

20 yıllık rüyamız “dernek binamız” başkanımız Sertaç Komsuoğlu’nun olağanüstü çabası ile gerçeğe dönüşmek üzere stadımızın hemen yanında hızla yükseliyor. Artık bir hayali değil dernek binamızda ilk toplantımızı ne zaman yapabileceğimizi konuşma noktasına kadar geldik.

10 ay içinde geçmiş yıllara oranla çok daha fazla sayıda etkinlik düzenlenerek Sarı Lacivert ailesinin birlikte olması sağlandı. Daha çok birliktelik, daha çok sinerji, Fenerbahçemiz için daha çok beyin fırtınası ve daha çok hizmet anlayışıyla hareket edildi. Bu organizasyonlar ve Fenerbahçe ortak paydamız, geçmişte çeşitli sebeplerden ötürü derneğimiz ile arasına mesafe girmiş pek çok eski üyemizin de aramıza dönmesine vesile oldu.

Eski üyelerimiz, ailemize yeni katılan tüm Sarı Lacivert ailesi bireyleri, bu çok özel derneği daha da güzel daha da aktif günlere hep birlikte taşıyacaktır. 

Burada unutmamamız gereken tek şey şu olmalıdır;

Daha aktif ve daha güçlü Sarı Lacivert, sadece Fenerbahçemiz’e daha çok hizmet, Fenerbahçemiz’in geleceği için daha fazla fikir, daha fazla proje üretimi, daha fazla katkı demektir.

Derneğimizin tek ve değişmez amacı Fenerbahçemiz’e yararlı işler yapmaktır, Fenerbahçe sevgisinin yayılmasına vesile olmaktır. Hepimiz için tek gerçek ve ortak tek paydamız Fenerbahçe'dir...