Fenerbahçe

BERABER YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ…

Sertaç Komsuoğlu‘nun kaleminden...

Sarı Lacivert Ailesi olarak yeni sezonda tüm branşlarda Fenerbahçemizin yanında olacağız, Fenerbahçemiz için ter akıtan tüm sporcularımıza destek vermeye devam edeceğiz.

 

Sarı Lacivert Ailesi olarak çok önemli bir Genel Kurula imza attık. Derneğimizin 20. Gurur Yılında tüzüğümüzü de değiştirerek Sarı Lacivert‘in vizyonunu yenilemiş olduk.

Öncelikle Genel Kurulumuz’da beni ve yönetim kurulumuzu yeniden bu onurlu göreve layık gören tüm üyelerimize içten ve samimi olarak teşekkür ediyorum.

Tüzük değişikliğimizde iki noktanın altını çizmemizde fayda var...

Derneğimizin amaç ve hizmet konularını belirleyen 4. Maddesinde bir değişiklik yaptık. Bu maddenin birinci fıkrası şöyle diyor: “Derneğin temel amacı Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın öngördüğü esaslar çerçevesinde ve Atatürk ilke ve inkılapları kapsamında Fenerbahçe Spor Kulübü’ne hizmet etmek ve seçilmiş Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetimlerine karşılık beklemeden destek vermektir.” Bilmeyenler için söyleyelim, bu fıkraya “Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın öngördüğü esaslar çerçevesinde ve Atatürk ilke ve inkılapları kapsamında” ibaresini ekledik. Sari Lacivert Ailesi için Cumhuriyet değerleri ve Mustafa Kemal Atatürk olmazsa olmazdır. Sarı Lacivert Derneği, Cumhuriyet’in temel değerlerini ve Atatürk ilke ve inkılaplarını istisnasız benimsemiştir.

Aynı fıkranın “Fenerbahçe Spor Kulübü’ne hizmet etmek ve seçilmiş Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetimlerine karşılık beklemeden destek vermek” ibaresinin değişmediğini de fark etmişsinizdir. Sari Lacivert için değişmez anayasa maddelerinden biri Fenerbahçemize hizmettir. Seçilmiş kulüp yönetimlerimize tam destek, Fenerbahçe’ye tam destek demektir.

Tribünleri dolduralım

Takımımız yeni bir sezona hazırlanırken çok önemli gördüğüm bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Maalesef geçtiğimiz sezon Stadımızı dolduramadık, futbolcu kardeşlerimize destek olamadık. Oysaki herhangi bir şeye kızarak tribünlere gitmemek gibi bir lüksümüz olmamalı. Eleştiri yapacağız ancak desteğimizi asla kesmeyeceğiz. Fenerbahçe’nin iyi günde kötü günde hep yanında olmaya devam edeceğiz. Özellikle Aykut Kocaman ile 'Nerede kalmıştık' inanç ve bilinciyle yarım kalan işlerimizi el ele, omuz omuza tamamlayacağız.

Binamız bitiyor

Derneğimizin en büyük hedefi ve rüyası olan dernek binasının inşaatında sona yaklaşıyoruz. Yeni sezonda Sarı Lacivert binamızda ilk şampiyonluğu kutlayacağımıza inanıyorum. İnşallah lokalimizin de faaliyete geçmesi sonrasında Sarı Lacivert Ailesi olarak daha çok buluşacağız, daha çok bir araya geleceğiz. İşte o zaman dernek olmayı, birlik olmayı, aile olmayı daha çok hissedeceğiz, daha çok anlayacağız.

Tam destek

Sarı Lacivert Ailesi olarak yeni sezonda tüm branşlarda Fenerbahçemizin yanında olacağız, Fenerbahçemiz için ter akıtan tüm sporcularımıza destek vermeye devam edeceğiz.

Fenerbahçemizin yeni sezonda en büyük gücü ona tam destek veren Fenerbahçeliler olacaktır...

Evet, beraber yürüdük bu yollarda...

Evet, beraber yürümeye de devam edeceğiz...