Fenerbahçe

YÜCE ANAYASA MAHKEMESİ‘NDEN BEKLEMTİMİZ...

YÜCE ANAYASA MAHKEMESİ‘NDEN BEKLENTİMİZ...

YÜCE ANAYASA MAHKEMESİ’NDEN BEKLENTİMİZ…

 

Bilindiği üzere Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin vermiş olduğu yeniden yargılama kararı, yaşanan malum süreçte adeta bir dönüm noktası olmuş, alın teri ve emek sonucu sahada elde edilen başarıların, kağıt üzerine çizilen bir senaryo ile karalanma girişimlerini sekteye uğratmıştır. Bu kararla birlikte, tek beklentimiz olan “savunma hakkımızın tanındığı adil bir yargılanma” talebimiz gerçekleşebilecektir.

 

Dolayısıyla gelinen nokta, malum sürecin bizler tarafından en başından yapıldığı gibi, meşruiyetinin sorgulandığı bir aşamadır. Bu aşama, kulübümüzün sportif anlamda Avrupa’da temsilinin de önünü açabilecek bir aşamadır.

Bu noktada, Yüce Anayasa Mahkemesi’nin yeniden yargılama konusundaki başvuruyu, takımımızın Avrupa kupalarına katılması noktasında bir dönüm noktası teşkil edecek İsviçre Federal Mahkemesi’ndeki duruşmadan önce vermesi büyük önem taşımaktadır.

 

Yüce Mahkeme’nin, Fenerbahçemizin mağduriyetini göz önüne alarak kararın zamanlaması konusunda hassas davranacağına inanıyor, bu konudaki beklentimizi kamuoyuna saygılarımızla duyuruyoruz.

 

Sarı Lacivert Derneği