Fenerbahçe

Kamuoyuna Açıklama

Kamuoyuna Açıklama

 Kamuoyuna Açıklama

 

Bilindiği gibi 8. Süper Kupa finali 25 Ağustos Pazartesi günü oynanmış ve Fenerbahçemiz bu kupayı üçüncü kez kazanma başarısını göstermiştir.

 

Öncelikle maden şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz. Kupa finalinde üstün bir oyun ortaya koyarak Galatasaray’ı mağlup eden ve müzemize bir kupa daha kazandıran takımımızın değerli oyuncularını, teknik ekibini ve yönetimini can-ı gönülden kutlarız.

 

Üzülerek görmekteyiz ki, kupa maçı sonrası gündem değiştirmek amacıyla spor kamuoyunda yapılan spekülatif girişimler, kalecimiz Volkan’a verilen cezayla birlikte amacına ulaşmış bulunmaktadır.

 

Maçtan saatler önce İzmir’de, ardından Manisa’da yaşanan ve bazı taraftarlarımızın yaralanmasıyla sonuçlanan olaylar, maç esnasında normal şartlarda maçın tatil edilmesini gerektirecek aşırılıktaki taraftar olayları, Galatasaraylı bazı oyuncuların provokatif eylemleri, Galatasaray taraftarlarının sportmenlik ve centilmenlik dışı yaklaşımları göz ardı edilerek, yaşanan tüm olumsuzlukların tek müsebbibi olarak futbolcumuz Volkan Demirel’in gösterilmesi çabalarını kınıyoruz.

 

Bu noktada, rakibimiz futbolcularından Melo’ya da özel bir paragraf açmak isteriz. Bugüne kadar rakibe kafa atmak, kazandıkları maçtan sonra rakip takım tribünlerine gayri ahlaki hareketler yapmak, takım arkadaşını hastanelik edene kadar dövmek, kırmızı kart gören rakibine dil çıkararak onu tahrik etmeye çalışmak, sırtı dönük hakeme dil çıkarmak, rakibine parmaklarıyla hakaret içeren hareket yapmak gibi birçok vukuatla anılan ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı’nın elini sıkmama hadsizliğine sessiz kalınan bu futbolcunun, yaşanan son olayların ardından mağdur pozisyonuna alınmasına yönelik gayretlerin de farkındayız. Bu gayretleri nafile bulmakta ve trajikomik bir girişim olarak değerlendirmekteyiz.

 

Maçtan yalnızca birkaç gün önce “Ezeli ve ebedi rakibinin” Başkanı hakkında çirkin ifadeler kullanan ve böylece ortamın gerilmesine yol açan yönetim anlayışı değişmediği sürece bu olayların sona ermeyeceği maalesef muhakkaktır. Futbolumuzun bugün içinde bulunduğu şiddet ve kaos ortamının gerçek yaratıcıları, tarih önündeki sorumluluklarından, yalnızca bir futbolcuyu kurban ederek kurtulamayacaklardır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.